Hakkımızda

Yukarıdaki fotoğraf Arjantin/Santa Cruz'da bulunan Cuevade Las Manos'a (Eller Mağarası) aittir. Bilim insanları M.Ö. 9000-13000 yılları arasına ait olduğunu düşünmektedir. On bin yıl kadar önce Arjantin'de insanlar bu mağaraya hangi duygu, kaygı ya da amaçla ellerini dokundurdular acaba? İz bırakma arzusu; insan kadar eski...

 
İnsanoğlu binlerce yıl önce çeşitli taşlar, kemikler, deniz kabukları, gümüş, bakır gibi malzemeleri işleme becerisini edinmiştir. Bu malzemeleri kullanarak çeşitli aletlerin yanı sıra takılarda yapmışlardır. Sumer'de, Eski Mısır'da, Antik Roma'da, çağlar boyunca takı insan hayatında olmazsa olmaz bir yer edindi. Antik çağlara ait yerleşim yerlerinde yapılan kazılarda çıkan buluntularda mutlaka takı karşımıza çıkar. Tarih boyunca her dönemin en saf sanat ürünü olan takı; onu takan kişiyi kötülüklerden koruma amacı taşır. Bunun yanı sıra kullanan kişinin daha güzel görünme isteğinin ürünü olarak günümüze kadar gelmiştir.
 
Roma Silvers'ta 2003 yılından beri, tarihten ilham alıp estetik, kaliteli ve farklı tasarımlar yapmaya hevesli genç bir ekip tarafından kurulmuştur.
 
Çağlar boyunca takının geçirdiği aşamalardan esinlenip, yeni ve özgün tasarımları oluşturmayı hedefliyoruz.
 
Şair Gülten Akın bir şiirinde şöyle der: "Ah kimsenin vakti yok durup ince şeyleri anlamaya..." serzenişlerinde haklı olsa da şair, biz ince şeyleri anlayacak ve inceliklere değer verecek insanların olduğuna inanıyoruz.
 
Bizim farklı, özgün ve yaratıcı olmak gibi bir meselemiz var.
 
Sıradanlıktan hoşlanmayan, estetik kaygısı olan herkese ulaşmak derdimiz.
 
Eller Mağarası'nda el izlerini bırakarak dünya üzerinde kalıcı olmaya başaran o insanlar gibiyiz bizde...
 
Dünyada bizden de bir iz kalsın istiyoruz...